DBU Invitational Results

Good Evening Cougar Nation! Here are the results! Boys placed 2nd(1st in non-club) in the meet, girls placed 4th(non-club). Great job! For some of you this is your first race! Its just a starting point from where we get better from here on out! Next up… our home meet next Saturday!!

 

Boys Results:

DBU Invite

Individuals:

1. 8 Riley Nedrow 9:56.3 Lake Cities XC Club
2. 8 Conrad Trezza 10:26.2 Lake Cities XC Club
3. 7 Wyatt Athey 10:31.9 Lake Cities XC Club
4. 8 Nick Anderson 11:13.3 Lake Cities XC Club
5. 8 Ethan Contreras 11:18.0 Lake Cities XC Club
6. 8 Nick Lamond 11:30.0 Kerr
7. 8 Adam Hester 11:49.5 Arlington Classics Academy
8. 6 Ty Karin 11:51.1 Coram Deo (Collin County)
9. 8 Jack Contreras 11:55.2 Lake Cities XC Club
10. 8 Luke Leach 12:01.5 Palmer
11. 7 Tatum Kelly 12:07.4 Kerr
12. 8 Nicolas Contreras 12:07.9 Lake Cities XC Club
13. 8 Braden Romero 12:08.2 West Dallas Community
14. 8 Maverick Hurd 12:15.4 Kerr
15. 7 Drew Larabell 12:32.2 Kerr
16. 8 Jesus Camacho 12:34.2 Kerr
17. 9-10 Rhett Austin 12:42.4 SpeedKIDZ ELITE
18. 8 Jackson Hutton 12:45.9 Kerr
19. 8 Nolan McNeal 12:47.8 Founders Classical (Lewisville)
20. 7 Tamir Coleman 12:54.2 Red Oak
21. 7 Leland Aldred 12:54.9 Arlington Classics Academy
22. 8 Anthony Parks 12:55.7 Kerr
23. 8 Jr Lujan 12:58.4 Kerr
24. 3 Ryker Seekamp 12:59.1 Coram Deo (Collin County)
25. 8 Sean Wallace 13:01.2 Lake Cities XC Club
26. 6 Joshua Odums 13:07.4 Arlington Classics Academy
27. 7 Benjamin Davis 13:13.3 Lake Cities XC Club
28. 8 Ashton Wilks 13:14.8 Covenant Classical
29. 6 Jack Birbari 13:21.1 Covenant Classical
30. 8 Adam Leach 13:27.0 Palmer
31. 8 Daniel Sheley 13:30.5 Founders Classical (Lewisville)
32. 8 Rex Armstrong 13:32.4 Founders Classical (Lewisville)
33. 4 Emery Markwell 13:32.6 Coram Deo (Collin County)
34. 8 Ellis Meyer 13:33.1 Lakehill
35. 7 Jefferson Jensen 13:35.8 Fort Worth Christian
36. 8 Josh Meachum 13:36.8 Palmer
37. 8 Asher Nguyen 13:38.1 Arlington Classics Academy
38. 7 Luis Cordova 13:40.7 West Dallas Community
39. 8 Javan Grooms 13:46.0 Arlington Classics Academy
40. 7 Luke Reed 13:51.0 Fort Worth Christian
41. 7 Hudson Hamilton 13:54.1 Covenant Classical
42. 8 Joshua Scaife 13:54.9 Dallas HSAA
43. 6 John Stevens 13:56.7 Covenant Classical
44. 6 Hudson Lowry 13:57.7 Fort Worth Christian
45. 6 Ethan High 14:01.6 Lake Cities XC Club
46. 8 Jeremy Sherman 14:08.2 Arlington Classics Academy
47. 8 Cooper Nowell 14:09.5 Dallas HSAA
49. 8 Hunter Meadows 14:10.8 Arlington Classics Academy
50. 7 Maxwell Byrd 14:11.0 Lakehill
51. 7 Gabe Gomez 14:15.6 Red Oak
52. 8 Igor Leeck 14:16.0 Founders Classical (Lewisville)
53. 7 Taylor Mikulas 14:28.7 Red Oak
54. 7 Chase Hawthorne 14:36.9 Red Oak
55. 8 Taylor Bowman 14:37.5 Kerr
56. 8 Nathan Thompson 14:46.1 Arlington Classics Academy
57. 6 Noah Gustovich 14:46.7 Coram Deo (Collin County)
58. 8 Minh Nguyen 14:53.5 Arlington Classics Academy
59. 4 Josh Gustovich 15:02.0 Coram Deo (Collin County)
60. 8 Arthur Cirillo 15:23.1 Lakehill
61. Gabriel Teel 15:34.9 Arlington Classics Academy
62. 8 Tre Wright 15:37.1 Founders Classical (Lewisville)
63. 7 Kenneth Hess 15:41.7 Kerr
64. 7 Abem Sima 15:45.6 West Dallas Community
65. 8 Hudson Welch 15:57.7 Lakehill
66. 7 Logan Holt 16:16.5 Palmer
67. 7 Jack Bransom 16:16.6 Kerr
68. 8 Jackson Pope 16:20.1 Kerr
69. 7 Charles Ollows 16:27.7 Arlington Classics Academy
70. 8 Bruke Tesfalem 16:28.8 West Dallas Community
71. 7 Lucas Scarborough 16:29.6 Arlington Classics Academy
72. 8 Chase Russo 16:29.9 Arlington Classics Academy
73. 6 William Freeman 16:46.2 Arlington Classics Academy
74. 8 Ethan Hernandez 16:50.6 Fort Worth Christian
75. 8 Steven Alaniz 16:54.9 West Dallas Community
76. 6 Cage Collins 16:56.2 Fort Worth Christian
77. 7 Vivek Patel 17:01.9 Lakehill
78. 8 Jonathan Fredricks 17:09.4 Covenant Classical
79. 6 Evan Norkett 17:11.7 Founders Classical (Lewisville)
80. 7 Joel LaGranade 17:13.1 International Leadership – Garland
81. 6 Kylan Wheeler 17:14.3 Founders Classical (Lewisville)
82. 8 MarQuis Shorten 17:32.1 Arlington Classics Academy
83. 8 Jordan Smith 17:32.3 Arlington Classics Academy
84. 7 Garrett Weyenberg 17:33.1 Dallas HSAA
85. 8 Kaleb Allbright 17:33.2 Red Oak
86. 7 Quinn Rorem 17:41.7 Dallas HSAA
87. 6 Patrick McGaughey 17:49.4 Fort Worth Christian
88. 7 Gabe Torres 18:11.9 Red Oak
89. 6 Marcellus Shorten 18:13.1 Arlington Classics Academy
90. 6 Sam Mallette 18:34.5 Fort Worth Christian
91. 7 Erick Martinez 18:37.9 West Dallas Community
92. 7 Joshua Lee 18:38.1 Fort Worth Christian
93. 7 Brandon Presley 18:38.1 West Dallas Community
94. 8 Simeon Mezger 18:46.3 West Dallas Community
95. 8 Eli Martin 18:47.1 Arlington Classics Academy
96. 7 Noah Gardea 18:51.7 Arlington Classics Academy
97. 6 Phoenix Walsh 18:57.6 Fort Worth Christian
98. 6 Sam Pederson 19:06.7 Arlington Classics Academy
99. 6 Cohen Ice 19:16.2 Founders Classical (Lewisville)
100. 7 Joshua Martinez 19:17.5 Fort Worth Christian
101. 7 Darius Glenn 19:40.5 West Dallas Community
102. 6 Cooper King 19:51.9 Fort Worth Christian
103. 5 Tate Colby 19:54.2 Coram Deo (Collin County)
104. 8 Caleb Scrivner 20:05.0 Arlington Classics Academy
105. 7 Osvin Ramos 20:10.6 West Dallas Community
107. 6 Caleb Lewis 20:27.7 Arlington Classics Academy
108. 6 Anthony Gunnip 20:28.2 Arlington Classics Academy
109. 7 Caleb Beck 20:37.6 Fort Worth Christian
110. 7 Isaiah Soriano 20:53.3 West Dallas Community
111. 7 Alex Sterba 20:55.2 Arlington Classics Academy
112. 6 Aiden Rottach-Freiss 21:02.1 Fort Worth Christian
113. 7 Hunter Schultz 21:33.0 International Leadership – Garland
114. 8 Roman Gracia 21:38.3 Lakehill
115. 7 Jax Schley 21:38.8 Arlington Classics Academy
116. 7 Koshy Kandathil 21:51.9 Fort Worth Christian
117. 6 Steven Warren 21:54.0 Founders Classical (Lewisville)
118. 6 Garrett Haynes 22:07.9 Fort Worth Christian
120. 7 Rowdy Elledge 22:33.6 Red Oak
121. 8 Ryan Zeitouny 22:48.3 Arlington Classics Academy
122. 7 Matthew Kambourelis 23:26.5 Founders Classical (Lewisville)
123. 6 Justus Pena 24:05.0 International Leadership – Garland
124. 7 Weston Watts 25:08.6 Dallas HSAA

Girls Results:

DBU INvite 2

Girls Individuals:

1. 11-12 Arethea Roddy 11:59.3 Texas Thunder Track
2. 6 Abby Faith Cheeseman 12:08.4 Fort Worth Christian
3. 8 Kaitlyn Moore 12:20.1 Fort Worth Christian
4. 7 Jasmeet Braich 12:24.9 Lake Cities XC Club
5. 8 Ellie Davidson 12:47.4 Arlington Classics Academy
6. 8 Kendall Moore 12:55.0 Fort Worth Christian
7. 7 Alexa Mendez 12:56.0 Arlington Classics Academy
8. 8 Arianna Mena 12:57.8 Red Oak
9. 8 Elaina Seekamp 13:06.7 Coram Deo (Collin County)
10. 8 Ansley Cheng 13:10.4 Coram Deo (Collin County)
11. 6 Morgan Wallace 13:11.2 Lake Cities XC Club
12. 7 Nicole Stroud 13:12.6 Fort Worth Christian
13. 8 Desiree Reinwand 13:13.1 Arlington Classics Academy
14. 7 Erin Rivera 13:18.2 Founders Classical (Lewisville)
15. 6 Sophia Peay 13:24.1 Arlington Classics Academy
16. 7 Rachel Stringer 13:25.5 Arlington Classics Academy
17. 8 Katie Shue 13:39.4 Kerr
18. 7 Addison Klause 13:45.4 Dallas HSAA
19. 8 Valentina Burleson 13:46.7 Lake Cities XC Club
20. 8 Abby Weklar 13:54.8 Lake Cities XC Club
21. 7 Jasper Hyams 14:07.0 Arlington Classics Academy
22. 5 Hannah Van Eerden 14:11.9 Coram Deo (Collin County)
23. 7 Ella Birbari 14:13.5 Covenant Classical
24. 5 Elena Markwell 14:18.8 Coram Deo (Collin County)
25. 8 Jaspreet Braich 14:19.8 Lake Cities XC Club
26. 8 Keelie Pickard 14:20.3 Dallas HSAA
27. 8 Chloe Cisneros 14:28.4 Palmer
28. 7 Blake Bied 14:33.4 Lakehill
29. 8 Clara Schwind 14:34.3 Kerr
30. 8 Sierra Peralta 14:37.9 Arlington Classics Academy
31. 8 Avery Owen 14:41.4 Lakehill
32. 8 Kelly Blake 14:41.5 Dallas HSAA
33. 7 Citlaly Vargas 14:49.9 Arlington Classics Academy
34. 7 Sarah Stringer 14:52.4 Arlington Classics Academy
35. 8 Dewey Saracay 15:12.8 Arlington Classics Academy
36. 8 Reagan Tucker 15:18.4 Palmer
37. 7 Reagan Coddington 15:20.8 Founders Classical (Lewisville)
38. 8 Ruth Grant 15:22.7 Dallas HSAA
39. 8 Anna Sheley 15:23.0 Founders Classical (Lewisville)
40. 8 Cami Crumpler 15:24.3 Fort Worth Christian
41. 8 Corinne Van Cleef 15:25.8 Kerr
42. 8 Haylie De La Rosa 15:26.3 Kerr
43. 7 Lillian Hess 15:27.4 Founders Classical (Lewisville)
44. 7 Brookln Manners 15:30.5 Kerr
45. 7 Jasmine Baciocco 15:30.8 Fort Worth Christian
46. 8 Hannah King 15:40.7 Kerr
47. 7 Sophia Gray 15:43.5 Founders Classical (Lewisville)
48. 8 Valerie Coronado 15:45.6 Red Oak
49. 7 Peyton Chaney 15:52.4 Coram Deo (Collin County)
50. 8 Brea Sadler 15:59.6 Palmer
51. 8 Cambry Cortez 16:06.7 Palmer
52. 7 Harper Fields 16:09.9 Covenant Classical
53. 8 Emilla Johnson 16:11.5 International Leadership – Garland
54. 8 Ava Stevens 16:28.0 Covenant Classical
55. 8 Esther Ekpo 16:28.1 Covenant Classical
56. 7 Molly Moravec 16:34.9 Kerr
57. 6 Sophia Brennan 16:38.1 Fort Worth Christian
58. 8 Nora Galvan 16:42.0 Kerr
59. 8 Hannah Greenhill 16:42.2 Kerr
60. 7 Sanai Haymon-Jallow 16:45.5 Arlington Classics Academy
61. 8 Lora McDonald 16:50.0 Arlington Classics Academy
62. 7 Natalie Johnson 16:51.8 Kerr
63. 8 Cali Byrd 17:04.0 Lakehill
64. 7 Lindsay Medlin 17:04.5 Kerr
65. 8 Dani Gutierrez 17:21.7 Red Oak
66. 8 Laynie Stroup 17:29.7 Arlington Classics Academy
67. 8 Caroline Leventhal 17:41.1 Dallas HSAA
68. 8 Danielle Gomez 17:44.1 Red Oak
69. 7 Delaney Roesner 17:47.1 Founders Classical (Lewisville)
70. 8 Audrey Footit 17:52.9 Kerr
71. 8 Rebekah Elizalde 18:03.2 Covenant Classical
72. 8 Fiona Bailey 18:11.1 Covenant Classical
73. 8 Marin McCullough 18:13.6 Arlington Classics Academy
74. 7 Abigail Leventhal 18:18.3 Dallas HSAA
75. 8 Araceli Rodriguez 18:22.5 Palmer
76. 7 Townley Lutrick 18:22.5 Red Oak
77. 8 Lily Mejia 18:24.2 Kerr
78. 6 Nadia Lozano 18:37.6 Arlington Classics Academy
79. 6 Grace Sims 18:40.4 Arlington Classics Academy
80. 8 Hannah Reister 18:47.5 Lakehill
81. 7 Valerie Ruiz 18:53.5 Kerr
82. 7 Sydney Nguyen 18:56.0 Lakehill
83. 6 Ricky Moore 19:19.3 Arlington Classics Academy
84. 7 Judy Johnston 19:20.9 Arlington Classics Academy
85. 7 Ryleign Morehouse 19:29.1 Arlington Classics Academy
87. 7 Katie Taylor 19:59.7 Fort Worth Christian
88. 7 Jett Williams 20:01.8 Fort Worth Christian
89. 7 Caitlyn Hernandez 20:41.6 Red Oak
90. 8 Emma Reich 21:02.7 International Leadership – Garland
91. 8 Lauren Berumen 21:04.2 International Leadership – Garland
92. 8 Fernanda Ramirez 21:06.7 International Leadership – Garland
93. 7 Ellis Langford 21:07.8 Lakehill
94. 6 Isabella Rutledge 21:32.1 Founders Classical (Lewisville)
95. 7 Sol Antuna 21:36.7 International Leadership – Garland
96. 8 Miriam Duran 21:43.2 Kerr
97. 8 Samantha Gudenau 21:49.6 Arlington Classics Academy
98. 6 Brianna Orozco 22:15.2 Arlington Classics Academy
99. 7 Sonia Trevino 22:50.3 Red Oak
100. 7 Leigh Ann Casas 23:04.3 Red Oak
101. 8 Allie Williams 23:56.3 Red Oak
102. 8 Katelyn Foster 24:00.6 Red Oak
103. 7 Jalyn Kknight 26:31.8 Red Oak
104. 8 Amelia Gilley 28:09.2 International Leadership – Garland
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s